HASAT ŞENLİĞİ 2016

Ayvalık her geçen gün, Türkiye’nin ve hatta dünyanın en önemli zeytin/zeytinyağı merkezlerinden biri olarak daha da öne çıkıyor. “Coğrafi İşaret” sahibi Ayvalık zeytinyağının kalite üstünlüğü giderek daha geniş bir alanda ve hiç tartışmasız kabul ediliyor. Öte yandan, zeytinyağı tüketmenin “sağlıklı yaşamak” ile yakından ilgili olduğu da, artık herkes tarafından kabul gören bir başka gerçek... Sağlıklı [...] Continue reading »

HASAT ŞENLİĞİ 2015

Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Ticaret Odası ve Ayvalık Ziraat Odası’nın işbirliğiyle gerçekleştirilen Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri’nin bu yıl 11.’si düzenlendi. 6-7-8 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan Hasat Günleri’nin bu yılki teması “Zeytinyağı ve Tarih.” Slogan da bu konsept doğrultusunda, “Zeytin Varsa Hayat Var, Bin Yıllardır…” olarak belirlendi... Ayvalık, şenlik havasında geçen Hasat Günleri boyunca hemen her yıl [...] Continue reading »

AKŞAM OLUNCA

Akşam olup herkes evine çekildiğinde bir başka olur GülenOdun'un içi... Dükkanımızın kapısı kapandığında içeriye hapsolur odun kokusu; biraz zeytin, biraz zeytinyağı kokar... Derinlerden usul usul ıhlamur, biraz esmer güzeli ceviz hatta fıstık kokusu... Sonra şımarık çam, asilzade ahlat ve tabii anaç meşe... Kokularıyla konuşur, renkleriyle cilveleşirler kendi aralarında; akşam olunca... Sabaha dek bizi beklerler sakince, [...] Continue reading »

KURDELEYİ, AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI KESTİ

BAŞKAN GENÇER'DEN ÇİFTE AÇILIŞ Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Barbaros Caddesi'ndeki seramik atölyesi ve ahşap ürünler atölyesinin açılışını aynı anda yaptı. Başak Aksel Öz ve Mehmet Haşim Öz’ün GülenOdun ahşap atölyesi ile Balıkesir Üniversitesi mezunu Şura Ayvaz’ın Çamurlu Düşler Seramik atölyesinin açılışını gerçekleştiren başkan Gençer, Ayvalık’ın geleceğinin bu sokaklarda olduğunu söyledi. Her iki işyeri için tek [...] Continue reading »

Çalışmalarına uzun süredir devam eden GülenOdun ekibi, nihayet ortaya çıkarttıkları ürünleri sergilemeye ve alıcılarıyla buluşturmaya karar verdi… Sonunda aranan küçük, sıcak ve sevimli dükkan da bulundu… Sırada ürünlerin yerleştirilmesi, herbirine sevecekleri rafların hazırlanması ve tabii ki açılışın yapılması vardı… Ve işte, Ayvalık Barbaros Caddesi Çıkmaz Sokak’taki yeni yuvamız kapılarını açtı… Hoş gelmeniz ve güle güle çıkmanız umuduyla…